Turistické informační centrum
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Mapa Horské služby ČR na našem webu!

Mapa Horské služby ČR na našem webu!Horská služba České republiky nedávno umožnila všem uživatelům využít na svých webových stránkách jejich mapu, která obsahuje jedinečné informace z terénu českých hor. Tuto mapu jsme umístili také na náš web pod stránku Tipy na výlety.

Horská služba se tak snaží reagovat na zvýšený počet zimních i letních zásahů v terénu.

Čím více bude tato mapa založená na informacích přímo z terénu rozšířená, tím lépe se budou moci návštěvníci hor připravit,“ vysvětluje aktivitu ředitel a náčelník Horské služby ČR René Mašín.

Data a informace poskytuje horská služba přímo z terénu. Jedná se například o lavinová nebezpečí, počasí a jiné výstrahy nebo upozornění. Návštěvníci v ní ale najdou také třeba stanice horské služby nebo webkamery.

Přepínat je možné mezi základním, satelitním, turistickým a zimním zobrazením. 

„Aktuální stav počasí na horách i výstrahy zadává do mapy službu konající dispečer na každé stanici Horské služby mezi 7 a 8 hodinou každé ráno. Pokud dojde k zásadní změně, o níž se může dispečer dozvědět od záchranářů v terénu nebo i jiným způsobem, informace v průběhu dne aktualizuje,“ vysvětluje vedoucí IT komise Horské služby ČR Jiří Brožek.

Před létem Horská služba ČR upozorňuje především na sledování tzv. bouřkových jevů, které jsou pro turisty velmi nebezpečné v hřebenových partiích hor.

Jako další nezbytnou součástí všem turistům doporučujeme využívat pro své výlety také aplikaci ČHMÚ (počasí) a Záchranka.

Zdroj a celou tiskovou zprávu naleznete ZDE