Turistické informační centrum Vrbno
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Průmyslová stezka - nový turistický produkt ve Vrbně

Průmyslová stezka - nový turistický produkt ve VrbněInfocentrum vytvořilo nový turistický produkt

Milí návštěvníci a obyvatelé města, 

naše infocentrum vytvořilo nový turistický produkt s názvem Průmyslová stezka. Stezka je určená všem, které zajímá bohatá historie zdejšího průmyslu. Zachycuje ve stručnosti nejdůležitější milníky v rozvoji průmyslu ve Vrbně v období od 19. století až po současnost

Naučná trasa bude mít celkem osm zastavení. První informativní tabuli najdete u rozcestí k Ludvíkovu, další budou umístěny na kolonádě až k infocentru. Pokračovat budou podél hlavní silnice směrem na Bruntál. Stezku ukončí poslední tabule u Zámečku Grohmann. Jednotlivé tabule si můžete prohlédnout také na webu prumyslovastezka.cz, který bude spuštěn v průběhu letní sezóny. V příštích letech bychom tuto stezku rádi dále rozvíjeli a také ji obohatili o interaktivní prvky.

Tento produkt je částečně realizován z projektu Rozvíjíme cestovní ruch ve Vrbně II., který spolufinancuje Moravskoslezský kraj, a dále Městem Vrbno p. P. a organizací KIV Vrbno.

TIC Vrbno děkuje za ochotnou spolupráci a poskytnutí historických materiálů a fotografií především Karlu Michalusovi, Autorskému kolektivu Spolku Přátelé Vrbenska a jeho přátel, dále Zdeňku Hlávkovi (†2013), Petru Čujovi, firmě Odetka za poskytnutí informací ze svých webových stránek, a za odborný dohled Matěji Matelovi.

Pevně věříme, že se Vám bude Průmyslová stezka líbit, hotová by měla být během měsíce června.

Jednotlivá zastavení si můžete prohlédnout na mapě.

Mapa Průmyslové stezky

Tým TIC Vrbno

https://www.prumyslovastezka.cz/