Turistické informační centrum
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Slavnostní otevření naučné stezky Cesta vody

Slavnostní otevření naučné stezky Cesta vodyDatum konání:
11.7.2020

V sobotu 11. 7. 2020 proběhlo slavnostní otevření naučné stezky Cesta vody. U kruhového objezdu ve Vrbně se sešel hojný počet účastníků a nechyběla ani televize POLAR. Po úvodním slovu starosty města Vrbna a Kateřiny Kočí, která projekt realizuje, se skupinka, i přes vydatný déšť, vydala Cestou vody směrem do Karlovic.

Ve vzdělávacím centru VÍCE Ve mlýně se následně konala vernisáž výstav, které jsou v centru k vidění. Ve třech patrech budovy Vás čekají výstavy Jeseníky všemi smysly, S ruksakem, pohorkami a fotoaparátem …, Návrat orla skalního do ČR a Objekty. Účast byla hojná a po prohlédnutí výstav účastnici zamířili do obecního domu hned naproti, kde zábava pokračovala koncertem skupiny NOCA ze Vsetína. I přes nepřízeň sobotního počasí se celé slavnostní odpoledne vydařilo a věříme, že i všem zúčastněným líbilo.

Cesta vody vede z centra města Vrbna pod Pradědem do vzdělávacího centra VÍCE Ve mlýně v sousedních Karlovicích. Je dlouhá 6 km a po její cestě Vás naučné tabule seznámí se životem ve vodě a okolo ní.

Přírodně prošlapaná stezka byla letos díky, podpoře Moravskoslezského kraje byla zkrášlena interaktivními prvky a naučnými cedulemi. Na cestě Vás čeká ptačí hnízdo u Biocentra rybníky ve Vrbně, houpačky u řeky, odpočívadlo nebo smyslový chodník.

 IMG_0383.JPGVernisáž Jeseníky všemi smysly 12720 39.jpgVernisáž Jeseníky všemi smysly 12720 19.jpgVernisáž Jeseníky všemi smysly 12720 25.jpg

Vernisáž Jeseníky všemi smysly 12720 32.jpgVernisáž Jeseníky všemi smysly 12720 44.jpgVernisáž Jeseníky všemi smysly 12720 30.jpgVernisáž Jeseníky všemi smysly 12720 42.jpg