Turistické informační centrum Vrbno
Drobečková navigace

Úvod > Vrbno a okolí > Co zažít v okolí? > Rozhledny a vyhlídky v okolí

Rozhledny a vyhlídky v okolí

Vyhlídka na Zámecké hoře – 3,5 km pešky

Na vrcholu, který dosahuje výšky 854 m n. m., zůstaly zbytky slezského hradu Fürstenwalde. V roce 2012 zde byla vybudována malá zastřešená vyhlídková věž. Dostanete se k ní od rozcestí k Ludvíkovu ve Vrbně po červeném turistickém okruhu.

 Vyhlídková věž na Zámecké hoře

Vyhlídka na Kamzičí skále – 7,4 km

K vyhlídce se dostanete po zelené turistické trase z centra Vrbna po zpevněné cestě. Za příznivého počasí spatříte vrchol Praděd a okolní hory.

Kamzičí skály - Rabenštejn54.jpg

Vyhlídka nad Ludvíkovem – 7,5 km

K vyhlídce se dostanete po modré turistické trasy z Vrbna (směr Karlova Studánka). Naskytnou se vám krásné výhledy na obec Ludvíkov.

P6181257.jpg

Rozhledna na Skalce – 13,2 km autem, 7,5 km pěšky

Je dřevěná, 20 m vysoká stavba u Holčovic, přístupná volně po celý rok. Z Vrbna se k ní můžete dostat po modré turistické trase (7,5 km) nebo autem (13,2 km). Od parkoviště k rozhledně vede naučná stezka Na Skalce.

 Rozhledna na Skalce - foto FB Rodinné Jeseníky

Rozhledna Praděd – 20 km autem

Je stavba na nejvyšším vrcholu Jeseníků Pradědu (1491 m n. m.). Spolu s  televizním vysílačem je dokonce nejvyšším umělým bodem v republice. Špička antény dosahuje do výšky 1638 m a převyšuje tak i  Sněžku. Prosklená kruhová terasa ve výšce 70 metrů  poskytuje úžasnou vyhlídku na Jeseníky, Králický Sněžník, Orlické hory, Beskydy a Polsko, za dobrých podmínek lze vidět Malá Fatra, Vysoké Tatry, Krkonoše a dokonce i rakouské Alpy. /hotelpradedvysilac.cz/

 d0c5f6e1-1ea6-4bea-8d6d-3561c013cb06.jpg

Biskupská kupa – 22 km autem

U Zlatých Hor byla postavena jako první kamenná rozhledna v Jeseníkách. Měří 19 m a z vyhlídkové věže jsou vidět všechny vrcholy jesenických hor včetně Pradědu. Západním směrem lze spatřit Králický Sněžník i Sněžku, na východě pak Beskydy a za velmi dobré viditelnosti nejvyšší štíty Vysokých Tater. Rozlehlá pláň polské nížiny se pak otevírá severním směrem, kde můžete pozorovat Opole (65 km) a obrysy 100 km vzdálené Wroclawi. Otevřeno je za příznivého počasí celoročně.

/krajpokladu.cz/

 JPEG DSC_4017.jpg

Hraniční vrch – 25 km autem

Tato volně přístupná a velmi zajímavá rozhledna kovové konstrukce, se nachází u Města Albrechtic, 25 km od Vrbna.

/mesto-albrechtice.cz/

 22- Rozhledna Hraniční vrch.jpg

Rozhledna Nová Ves – 25,5 km autem

Se nachází v obci Dolní Moravice - Nová Ves. Tato šestipatrová, 31,5 m vysoká dřevěná rozhledna s ocelovým schodištěm Vás uchvátí výhledem na část jesenické hřebenovky a Velký a Malý kotel.

/www.obecdolnimoravice.cz/spol/rozhledna-nova-ves/

 

Zlatý Chlum – 32 km autem

Je kamenná, 26 m vysoká rozhledna nedaleko města Jeseníku, bývá otevřená pouze za pěkného počasí, zpravidla od května do října. V zimním období je zpřístupněna pouze o víkendech od 10 do 16 hodin.

/zlatychlum.cz/

 

Rozhledna na Cvilíně – 36 km autem

Je krásná kamenná věž na poutním místě Cvilín v Krnově, 38 km od Vrbna.

/infokrnov.cz/

42-Rozhledna Cvilín.jpg