Turistické informační centrum Vrbno
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > V novém roce připravujeme ...

V novém roce připravujeme ...Co připravujeme pro rok 2024?

V současné době jsme podali žádost o dotaci v programu PODPORA TURISTICKÝCH INFORMAČNÍCH CENTER V MORAVSKOSLEZSKÉM KRAJI V ROCE 2024 (RRC/05/2024). Z projektu bude realizován zejména nový turistický průvodce/mapa Vrbna (grafické zpracování, tisk, překlady do anglického, německého a polského jazyka), vzdělávání zaměstnanců (jazykový kurz) a soubor propagačních předmětů určený pro návštěvníky (Den TIC, Narozeniny TIC, soutěže aj,).

Z projektu můžeme získat až 80 000 Kč. Tento program je určen zejména pro provoz a služby infocentra. Poskytnutá dotace musí přispět ke zkvalitnění stávajících poskytovaných služeb.

Zejména nový turistický průvodce/mapa pomůže zlepšit služby návštěvníkům, protože stávající průvodce již není aktuální.

Dále připravujeme rozvoj Průmyslové stezky. V plánu je šifrovací hra pro rodiny s dětmi (cca 8-15 let), kterou budeme realizovat se společností Cryptomania s.r.o.

Další rozvoj Průmyslové stezky bude následovat s ohledem na možné jiné dotační programy. Plánů a nápadů je hodně, jen s jejich odhalením ještě počkáme. Rádi bychom využili program mikroprojektů z Programu Interreg V-A Česká republika – Polsko, který realizuje Euroregion Praděd. V současné době se očekává spuštění tohoto programu.

I letos se zapojíme do akce Týden turistických informačních center, kterou realizuje A.T.I.C. ČR.